NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Shell Helix Top Up – pierwszy uniwersalny olej na dolewki

2019-10-02 22:56:00

Regularna kontrola stanu oleju silnikowego oraz wymiana w odpowiednim czasie decydują o żywotności silnika. Niestety, kierowcy zbyt rzadko kontrolują poziom oleju i wydłużają okresy między jego wymianą. Każde takie niedopatrzenie grozi bardzo poważną awarią pojazdu, łącznie z zatarciem silnika, trudnym i kosztownym w naprawie.

W momencie zaświecenia się czerwonej lampki kontrolnej na desce rozdzielczej lub stwierdzenia niedoboru oleju podczas pomiaru wielu kierowców często nie wie, który olej jest odpowiedni dla ich pojazdu. Nawet jeśli wiedzą, jaki olej jest wymagany do ich samochodu, nie mają pewności, że będzie od dostępny na danej stacji paliw. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nowy olej Shell Helix Top Up. To olej na dolewki kompatybilny ze wszystkimi silnikami benzynowymi i silnikami Diesla .

Zaawansowana technologia olejów Shell Helix Top Up

Olej Shell Helix Top Up został opracowany na bazie technologii Shell PurePlus w Centrum Technologii Shell w Hamburgu. Tej samej technologii Shell Helix, która jest wybierana przez wiodących producentów samochodów oraz zespoły Ferrari F1, BMW Motorsport i Hyundai World Rally Team. Olej Shell Helix Top Up to wysokiej jakości olej na dolewki z krystalicznie czystej bazy olejowej, który można bez przeszkód mieszać ze wszystkimi dostępnymi na rynku olejami silnikowymi.

Olej Top Up to szybkie rozwiązanie pośrednie – czy to jako zapasowa butelka w bagażniku, czy też jako pomoc w nagłych wypadkach.

„Shell Helix Top Up to nowy produkt, który spełnia wymagania każdego rodzaju silnika. Priorytetem było dla nas to, aby niezależnie od silnika i dotychczas stosowanego oleju klienci otrzymali uniwersalny środek smarny, dzięki któremu będą mogli szybko i łatwo poradzić sobie z napotkanym problemem bez konieczności sprawdzania szczegółowych specyfikacji” – powiedział Łukasz Radzymiński, dyrektor sprzedaży w dziale olejowym Shell Polska.

Shell zaleca użycie do silnika maksymalnie jednego litra oleju, tj. jednej butelki oleju Shell Helix Top Up. W przypadku uzupełnień o większej objętości należy zastosować olej spełniający wymogi producenta pojazdu.

Wygoda i poczucie bezpieczeństwa

Shell stara się zrozumieć potrzeby kierowców i wie, ile czasu spędzają w samochodzie. Pragnie na co dzień ułatwić i uprzyjemnić zarówno długie, jak i krótkie podróże.

„Dzięki nowemu olejowi Shell Helix Top Up dajemy polskim kierowcom poczucie bezpieczeństwa i beztroski na drodze. Żyjemy szybko i potrzebujemy czasem rozwiązań dostosowanych do okoliczności. Zdarza się, że w podróży nie pamiętamy parametrów oleju, który do tej pory stosowaliśmy lub nie jest on akurat dostępny w miejscu, w którym się znajdujemy. Z zapasową butelką oleju Shell Helix Top Up w bagażniku podróżuje się spokojnie i pewnie” – powiedział Rafał Molenda, dyrektor działu stacji paliw i rozwoju sieci detalicznej w Shell Polska.

Liczne usługi i szeroka oferta akcesoriów samochodowych na stacjach sprawiają, że każdego dnia na całym świecie Shell „gości” u siebie ponad 30 milionów klientów. W jednym miejscu mogą zrealizować wiele różnych potrzeb, co znacznie ułatwia im życie. Dzięki temu codzienna mobilność staje się bardziej komfortowa.
Więcej informacji na temat oleju Shell Top Up i innych ofert dostępnych na stacjach paliw Shell znajduje się na stronie internetowej Shell.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: