NEWSLETTER

Jesteś dzinnikarzem? Wybierz firmy z których chcesz
dostawać informacje prasową wprost na własną
skrzynke e-mail.
ZAPISZ SIĘ

WYSZUKAJ

Ubezpieczyciele a Europejskie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO) - pobierz dokument

2017-08-18 11:53:03

Wraz z szybko rozwijającym się i ciągle zmieniającym się cyfrowym krajobrazem, przetwarzanie danych osobowych wzrosło wykładniczo i wymaga modernizacji przepisów. Ponadto wdrożenie przepisów o ochronie danych w różnych krajach wymagało spójności. Nowe regulacje dostosowują przepisy unijne o ochronie danych z 1995 r. do rozwoju nowych technologii internetowych i cyfrowych.

W tym kontekście UE przyjęła pakiet reform w zakresie ochrony danych w kwietniu 2016 r. Pakiet obejmuje ogólne rozporządzenie w sprawie ochrony danych, które reguluje prawa związane z prywatnością oraz dyrektywę o ochronie danych dla policji i wymiaru sprawiedliwości.

Wszystkie państwa członkowskie UE muszą dostosować się do tej dyrektywy przed 25 maja 2018.

Zmiana prawa wydaje się być ewolucją, ale dla wielu firm może stać się rewolucją ze względu na konieczność wprowadzenia znaczących i kosztownych zmian systemowych i technologicznych.

W odpowiedzi na te potrzeby TIA Technology przygotowała białą księgę, w której omówione zostały m.in. takie kwestie, jak: wymogi regulacji, którym zgodnie z rozporządzeniem będą podlegać wszyscy ubezpieczyciele; warunki bezpieczeństwa danych, jakie mają w związku z tym zapewnić; a także sposób ich wdrożenia i obsługi w ramach rozwiązania oferowanego przez TIA.

Firmy, które nie dostosują się do nowych przepisów mogą zostać ukarane grzywną: w zależności od wagi naruszenia grzywny mogą wynosić do 10 milionów euro lub 2% całkowitego globalnego rocznego obrotu (składki przypisanej brutto) lub do 20 milionów euro lub 4% całkowitego globalnego rocznego obrotu.

Dowiedz się, co musisz jako ubezpieczyciel wziąć pod uwagę – już teraz pobierz dokument whitepaper.

WSPÓŁPRACUJEMY z:

Zaufali nam: